Hamulce

Układ hamulcowy

Sprawny układ hamulcowy ma bezpośredni wpływ na Twoje bezpieczeństwo w ruchu drogowym, dlatego kontrola układu hamulcowego powinna dobywać się przynajmniej raz w roku. Tarcze, klocki, bębny i szczęki to elementy, które w trakcie eksploatacji pojazdu ulegają zużyciu, a tempo ich zużycia zależy także od stylu jazdy prowadzącego.

Dlatego nie tylko podczas przeglądu, ale także w sytuacji odczucia zmniejszonej siły hamowania czy usłyszenia nietypowych odgłosów należy od razu udać się do serwisu.

Nowoczesny sprzęt jakim dysponujemy w naszych serwisach pozwala na szybkie i precyzyjne wykrycie usterek, a każda usługa wykonywana jest zgodnie z wytycznymi producentów pojazdów i układów hamulcowych.

W tym zakresie wykonujemy następujące usługi:

  • Bilans hamulców – nasi fachowcy sprawdzą stan zużycia klocków hamulcowych, jakość płynu hamulcowego oraz ślady nieprawidłowego zużycia opon. Dzięki regularnej kontroli będziesz mieć pewność, że niezależnie od warunków pogodowych oraz sposobu eksploatacji auta hamulce Cię nie zawiodą.

  • Diagnostyka układu hamulcowego – regularna kontrola związana z oceną sprawności układu hamulcowego to jedna z najważniejszych czynności związanych z eksploatacją auta. Serwis powinien obejmować przede wszystkim pomiar grubości okładzin i tarcz hamulcowych, pomiar bicia bocznego tarcz, sprawdzenie stanu przewodów hamulcowych pod kątem zużycia i ewentualnych wycieków oraz pomiar jakości płynu hamulcowego.

  • Wymiana tarcz i klocków hamulcowych – przyczyn piszczących (drgających) klocków hamulcowych podczas hamowania może być kilka, m.in. zły stan zacisku, zużyte tarcze hamulcowe lub zużycie elementów układu hamulcowego. Tarcze, klocki, bębny czy szczęki są elementami, które podlegają zużyciu podczas codziennej eksploatacji samochodu. Sprawny układ hamulcowy to nasze bezpieczeństwo,  należy więc dokonywać systematycznych przeglądów  jego stanu, a zużyte lub niesprawne elementy  wymienić na nowe z zastosowaniem odpowiednich procedur i wiedzy na temat użytych części zamiennych. W samochodach z systemami stabilizacji toru jazdy wymianie podlega każdorazowo komplet tarcz z klockami oraz płyn hamulcowy.

  • Wymiana płynu hamulcowego – zużyty płyn hamulcowy może doprowadzić  do przegrzania układu hamulcowego, a co za tym idzie nawet do całkowitej utraty możliwości hamowania. Wymiana płynu hamulcowego zgodnie z zaleceniami producentów powinna odbywać się nie rzadziej niż raz na dwa lata lub nawet częściej, w dużej mierze jest to zależne od stylu jazdy kierowcy. Dysponujemy  nowoczesnymi miernikami  temperatury wrzenia oraz ciśnieniowe urządzenia do wymiany płynu hamulcowego, dzięki czemu usługa wykonywana  w naszych serwisach jest zgodna z procedurą zalecaną przez producentów. Doradcy serwisowi dobiorą  właściwy płyn hamulcowy, zależnie od konstrukcji samochodu oraz zastosowania dodatkowych układów, takich jak ABS lub ESP.

  • Wymiana przewodów i zacisków hamulcowych – przewody, zaciski hamulcowe oraz cylinderki to elementy układu, które w równym stopniu co pozostałe elementy mają wpływ na skuteczność hamowania. W naszym serwisie możesz je naprawić lub wymienić.